Oferta eXtremalna

Zimowe wędrówki na rakietach śnieżnych do punktów strzelniczych

rakiety1 biatlon2

Wyprawa na rakietach śnieżnych do punktów strzelniczych (łuki, wiatrówki). Rakiety śnieżne umożliwiają poruszanie się w kopnym śniegu. Przepiękna sceneria ośnieżonych górskich szlaków. Wędrówki na rakietach śnieżnych organizujemy na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Beskidu Żywieckiego, Małego i Śląskiego.

 

Aktywne spędzanie czasu zimą, to poszukiwanie ciszy i spokoju - kontaktu z przyrodą, pogrążoną w zimowym uśpieniu. To również romantyczne wędrówki przez nieprzetarte i pokryte głębokim śniegiem szlaki. Pokonywanie ich umożliwiają i uatrakcyjniają rakiety śnieżne od lat stosowane przez wszystkich amatorów wędrówek po zasypanych śniegiem górach. Taka forma zimowej rekreacji nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Jest uniwersalną formą turystyki pieszej dla każdego. Nie masz rakiet?? - Nie martw się - wypożyczymy Ci!

 

Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie

narty1 narty2

Podczas pobytu w zasypanych śniegiem górach będziecie mieli możliwość nauczenia się jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Zajęcia w trybie indywidualnym lub grupowym dla początkujących i zaawansowanych. Wypożyczanie nart, snowboardów, sanek. Profesjonalny dobór sprzętu dostosowany do umiejętności oraz potrzeb narciarza.

 

Strzelnica przenośna

strzelnica1 strzelnica2

2 stanowiska łucznicze + 2 stanowiska wiatrówkowe (strzały treningowe do ruchomych kulochwytów w postaci zwierząt oraz konkursowe do tarczy). Po zawodach strzeleckich dla najlepszych strzelców przewidziane są dyplomy.

 

Psie zaprzęgi

psie zaprzegi1 psie zaprzegi2

Zabawimy się na śniegu w Beskidzkich Traperów - pionierów zasiedlających dzikie, górskie tereny. Pojedziemy po białym puchu saniami ciągnionymi przez gromadkę wesołych, kudłatych psów rasy Malamut lub Haski. Właściciel tych sympatycznych zwierząt zdradzi przed nami tajniki tresury psów oraz techniki powożenia tym nietypowym zaprzęgiem.

 

Quady zimą

quady1 quady2

Jazda czterokołowcami po wytyczonym torze lub wyprawy w teren pod nadzorem instruktora. Uczestnicy przechodzą szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz obsługi pojazdu. Zapewniamy kaski. Pełna gama możliwości z dużą dawką emocji! Popularne czterokołowce radzą sobie świetnie ze śniegiem w trudnym terenie jak i na specjalnie przygotowanym torze. Do dyspozycji uczestników będą pojazdy, na których każdy będzie mógł sprawdzić swoje predyspozycje off-roadowe. Polecamy także wyprawy w poszukiwaniu punktów ukrytych w terenie. Uczestnicy otrzymują wprowadzone do odbiornika GPS lub zaznaczone na mapie, namiary do miejsc, które muszą odwiedzić. Na każdym z punktów czeka niespodzianka lub zadanie.

 

Ski-toury w Beskidach

ski1 ski2

Wędrówka ski-tourowa poza szlakiem odbywa się na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Żywieckiego, Śląskiego lub Małego oraz w obrębie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wokół ośnieżona, majestatyczna, dzika przyroda. Cisza. Spokój. Nad bezpieczeństwem w czasie wyprawy ski-tourowej czuwa doświadczony przewodnik - narciarz i ratownik górski. Odpowiedni strój wymagany! Wygodny strój sportowy, rękawice. Przewodnik proponuje trasę adekwatną do warunków pogodowych, a w przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwiają realizację prezentu zostanie ustalony nowy termin.

 

Snowrafting z Karpackimi Zbójami

raf1 raf2

Czy próbowaliście kiedyś zjazdów pontonem po śniegu? Zapraszamy do wspaniałej, pełnej niezapomnianych wrażeń zabawy Snow Rafting - zjazdów pontonami po ośnieżonych stokach. Zabawa doskonale wpływa na poprawienie nastroju w grupie. Dodatkowo zjazdy równoległe generują integrację wewnątrz zespołów. Snowrafting to nic innego jak świetna zabawa, dostarczająca adrenaliny i nie wymagająca od Ciebie żadnych umiejętności. Na czym to polega? U nas to zimowa wersja spływu pontonowego po stoku za skuterem śnieżnym. Prędkość oraz emocje gwarantowane! Na specjalne życzenie organizujemy również zjazd po śniegu pontonem, przy odpowiednio dobranym stoku! Dreszczyk emocji gwarantowany. W zjeździe może uczestniczyć max 6 osób + sternik, który za pomocą pagaja wpływa (na ile to możliwe) na kierunek zjazdu. Odpowiednie usadzenie wewnątrz pontonu oraz kaski zapewniają bezpieczeństwo załodze.

 

Snowrafting może być:

 • atrakcją obozu zimowego lub urozmaiceniem w obozie narciarskim (dla każdej kategorii wiekowej)
 • elementem imprezy integracyjnej dla pracowników firmy lub innej imprezy rekreacyjno-ruchowej
 • wreszcie świetną rozrywką dla grup niezorganizowanych

 

Do dziś snowrafting był osiągalny tylko poza granicami naszego kraju, ale teraz już możesz przeżyć tę niezapomnianą przygodę w Beskidach, co obniży koszty i pozwoli uniknąć formalności związanych z wyjazdem zagranicznym. Możecie choćby "wyskoczyć" na weekend by spróbować czegoś nowego, wyrwać się ze szponów szarej codziennej rzeczywistości i rutyny. Jak to zrobić? To proste skontaktuj się z nami a my zajmiemy się resztą! To zabawa dla każdego!

 

Snowtubing z Karpackimi Zbójami

tuba1 tuba3

Jazda na dmuchanych kołach za skuterem śnieżnym lub po wyznaczonym torze. Prędkość nawet do 40 km/h. Nogi podnieście wysoko w górę i trzymajcie się mocno. I tak nie macie wpływu na to, co się będzie działo! Snowtubing to bezpieczna odmiana jazdy po śniegu na oponach. Siadamy do pontonu, który przypomina ogromne koło samochodowe. Są uchwyty do trzymania się. Specjalny wyciąg wywiezie nas na górę. A ze szczytu - z górrrki na pazurrrki! Błyskawicznie nabieramy tempa. Ponton nie ma sterowania i nie można nim w żaden sposób pokierować. Opona zaczyna skakać na boki, obracać się, a nawet kręcić w kółko. Do mety wiele osób dociera tyłem.

 

Szkolenie lawinowe

 

lawina1 lawina2

Lawiny są podstawowym zagrożeniem dla narciarzy i deskarzy jeżdżących poza trasami oraz dla zimowych turystów i wspinaczy. Unikanie lawin w praktyce należy do podstawowych kompetencji zawodowych przewodników wysokogórskich. Od lat staramy się promować bezpieczeństwo lawinowe organizując kursy. W programie imprezy znajdują się prezentacje dotyczące rozpoznawania i unikania zagrożenia, interpretacji komunikatów lawinowych, podstawowych błędów będących przyczynami wypadków lawinowych oraz obsługa sprzętu lawinowego. Ważne jest poznanie technik lawinowych, szukanie ofiary lawiny za pomocą cyfrowych detektorów, sond lawinowych, odkopywanie ofiary i nauka reanimacji. Omawiamy wypadki i ich najczęstsze powody, które w górach wiążą się najczęściej z nieznajomością lub lekceważeniem elementarnych zasad.

 

Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne

pomoc1 pomoc33

Stanowisko edukacyjne prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dla niektórych jest ono jedynie przypomnieniem ale niestety dla większości nauką udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy omawiają różne przypadki urazów oraz prezentują prawidłowe sposoby udzielania pomocy. Uczestnicy mają okazję poćwiczyć masarz serca, sztuczne oddychanie na fantomie podłączonym do komputera.

 

Śnieżne safari z Karpackimi Zbójami

skuter1 skuter3

Przejażdżki skuterami śnieżnymi. Trasy uzależnione od pokrywy śnieżnej oraz oczekiwań Gości (trasa rekreacyjna, ekstremalna). Nie zapomnijcie o ciepłych butach i termosie z herbatą zaprawianą rumem lub zbójnickiej okowitki, gdy zabierzemy Was na niezapomnianą, pełną przygód wyprawę skuterem po beskidzkich bezdrożach. Pęd mroźnego powietrza, myśli szybko biegnące pod wełnianą czapką, błyszczące oczy dzikiego zwierza wpatrzone w Ciebie - wszystko to znajdziecie organizując z nami ten scenariusz imprezy. Trasy przez nas przygotowane prowadzą po najbardziej urozmaiconych terenach i szlakach. Skutery w trudnych zimowych warunkach pokonują strome podjazdy i przedzierają się przez trudno dostępne wąwozy. Przeprawa po odległych beskidzkich bezdrożach to prawdziwe wyzwanie i niezapomniana, pełna emocji przygoda, która zapewni wysoki poziom adrenaliny i dobrą zabawę. Każda wyprawa poprzedzona jest szkoleniem teoretycznym i praktycznym. Instruktorzy zapoznają wszystkich uczestników z zasadami bezpiecznego poruszania się na skuterach oraz pomogą dopasować odzież ochronną.

 

Zapewniamy:

 • odzież ochronną: kaski, okulary, ochraniacze na buty, a także kurtki, w razie potrzeby również spodnie ochronne;
 • ubezpieczenie od sportów eXtremalnych;
 • dokumentację imprezy (fotograficzną oraz w formie DVD);
 • zbójnickie gadżety z logo Waszej firmy;

 

Opis imprezy

Scenariusz I- „Zbójniccy odkrywcy” - wyprawa w nieznane

 • wyjazd z punktu A do punktu B, powrót busem lub autokarem; (ok. 6 godzin);
 • przeprawa widokowa górskimi szczytami;
 • przecieranie dziewiczych beskidzkich szlaków;
 • biesiada zbójnicka w regionalnej karczmie przy akompaniamencie kapeli góralskiej Karpackie Zbóje www.karpackiezboje.pl;

 

Scenariusz II – „Janosikowe klimaty” - podróż w przeszłość

 • wyjazd z punktu A, powrót do punktu A (ok. 4 godzin);
 • przejazd dolinami i leśnymi duktami;
 • ognisko z kiełbaskami w góralskiej bacówce przy akompaniamencie kapeli góralskiej Karpackie Zbóje www.karpackiezboje.pl;

 

Informacje dodatkowe:

Zajęcia prowadzone są przez ratowników GOPR oraz instruktorów i przewodnika beskidzkiego zatrudnionego przez naszą Firmę.

 

Zawody narciarskie

zawody1 zawody2

Profesjonalne zawody z pomiarem czasu, najazdem startowym, tyczkami. Trasa o długości kilkuset metrów z oświetleniem.

 

Zimowa strzelanka paintballowa

p1 p2

Doskonała gra zespołowa polegająca na wyeliminowaniu przeciwnika i zdobyciu flagi, bunkru, odbiciu zakładników, zdobyciu budynku, eliminacji terrorystów, odnalezienie tajnego tunelu do piwnic itp. Uczestnicy mają specjalne stroje moro, kaski chroniące twarz oraz markery z amunicją w postaci kolorowych żelowych kulek. Całą zabawę rozgrywamy w lesie lub na specjalnie przygotowanym terenie. Podczas zabawy stosujemy środki pozoracji pola walki w postaci materiałów pirotechnicznych.

 

Zimowe widokowe loty balonem w Beskidach

balony1 balony3

Loty na uwięzi z pasażerami lub z reklamą. Balon kotwiczony jest w bezpieczny sposób za pomocą lin i wykonuje kilku minutowe wzloty na wysokość ok. 15 – 30 metrów. W ciągu jednej godziny możemy „przewieźć” od 30 – 40 osób. Teren niezbędny do przeprowadzenia tej atrakcji to min. 50/50 metrów.

 

Bungee jumping zimą

skok1 skok3

To skakanie z dużej wysokości ok. 50 metrów (dźwig) na długiej, elastycznej linie wykonanej z około tysiąca gumowych włókien. Obsługą tej atrakcji zajmują się certyfikowani instruktorzy z ogromnym doświadczeniem. Bungee to najpopularniejsza dyscyplina ekstremalna, gdzie nie liczy się ani wiek ani kondycja sportowa danej osoby, wystarczy zadecydować i skoczyć!

 

Zimowy Off Road

off1 off3

Oferujemy kompleksową organizację i obsługę imprez integracyjnych, motywacyjnych i lojalnościowych, szkoleń outdoorowych z wykorzystaniem samochodów terenowych. Specjalnie dla Ciebie zorganizujemy wyprawę rasowymi terenówkami na zimowe bezdroża. Profesjonalnie przygotowane pojazdy do offroadu (opony MT, lift zawieszenia, wyciągarki, sprzęt przeprawowy). Samochody: Land Rover Discovery, Land Rover Defender, Mercedes G. Odwiedzimy ciekawe miejsca w Beskidach, do których docierają tylko nieliczni śmiałkowie. Przywita nas beskidzka przyroda pokryta śniegiem i piękne krajobrazy, być może na trasie naszej wyprawy spotkamy stado jeleni lub innych mieszkańców lasu. W beskidzkiej kniei mogą pojawić się również groźni zbójnicy! Samochód prowadzony wprawną ręką instruktora zabierze Was na wyprawę, o której inni mogą tylko pomarzyć. Zaśnieżone drogi leśne pozwolą gościom na przeżycie wspaniałej przygody. Wyciąganie auta z zaspy za pomocą specjalnej wyciągarki, pokonywanie przeszkód niedostępnych dla samochodów osobowych, przeprawy przez strumienie i ostre podjazdy to tylko niektóre z zajęć, czekających na uczestników. Każda impreza jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb klientów. Zajęcia przez nas przygotowane mogą mieć na celu budowanie zespołu, integrację, wybór lidera lub naukę pracy w zespole.

 

Gwarantujemy wysoki poziom adrenaliny, dużo mocnych wrażeń!

Trasa eXtremalnej przejażdżki wyznaczona jest przez wykwalifikowanych instruktorów off-roadowych, poziom trudności trasy dostosujemy do oczekiwań i do umiejętności grupy.

 

Zapewniamy:

 • indywidualne opracowanie scenariusza imprezy;
 • bezpieczeństwo: każda wyprawa poprzedzona jest szkoleniem teoretycznym i praktycznym;
 • ubezpieczenie od sportów eXtremalnych;
 • dokumentacja imprezy (fotograficzna oraz w formie DVD);
 • zbójnickie gadżety z logo Waszej firmy.

 

Zorbing ze zbójnikami

zor1 zor2

Czyli staczanie się po górskim zboczu. Zorbing polega na staczaniu się po zboczu w dmuchanej, dwuosobowej kuli sferycznej. Kula zbudowana jest z dwóch powłok - zewnętrznej i wewnętrznej. Uczestnicy do środka kuli sferycznej dostają się przez mały otwór i są przypięci pasami naprzeciw siebie. Specjalnie zaprojektowany system hamowania pozwala na bezpieczną zabawę przy jednoczesnym szybkim toczeniu się kuli. Jest to atrakcja wyraźnie podnosząca poziom adrenaliny w organizmie. Specjalnie zaprojektowany system hamowania pozwala na bezpieczną zabawę przy jednoczesnym szybkim toczeniu się kuli.

 

Zimowe zajęcia teambuildingowe

 extrem2 extrem3

Mają na celu budowanie prawidłowych relacji w grupie. Pokazują indywidualne predyspozycje osób do kreatywnego myślenia, pomocy innym, zarządzania zespołem. Oferujemy następujące stanowiska do wyboru: upadek zaufania, wąż leśny, pajęczyna, niemy rząd, strefa skażona, maskowanie, przeprawa grupowa, kostka logiczna, hydraulik, grupowy węzeł, narty wieloosobowe, gąsienica, przenoszenie ładunku niebezpiecznego itp. Oferujemy Państwu również kompleksową organizację imprez opartą na scenariuszu merytorycznym. Całą grupę dzielimy na rywalizujące ze sobą drużyny które poprzez zaliczanie kolejnych zadań otrzymują nowe wskazówki prowadzące do osiągnięcia wyznaczonego celu. Proponowane scenariusze to: Poszukiwanie kodu Enigmy, Indiana Johns, Poszukiwanie św. Graala. Zapewniamy oprawę merytoryczną imprezy, niezbędne rekwizyty, instruktorów, zabezpieczenie medyczne, urządzenia GPS, catering, transport.

 

Cena uzależniona od ilości osób i wyboru atrakcji.

 

Zajęcia typu team - building są metaforą sytuacji, w której pracownicy spotykają się wykonując codzienną pracę. Zostały one przygotowane przez grupę instruktorów, psychologów i managerów, tak aby spełniały stawiane przed nimi oczekiwania. Zmuszają one uczestników do wspólnej pracy począwszy od oceny sytuacji, stworzenia planu, poprzez jego realizację, aż do osiągnięcia wspólnego celu. Dzięki temu zaobserwować możemy indywidualne cechy charakteru, możliwości i predyspozycje poszczególnych uczestników. Te informacje są cenną wiedzą dla wielu managerów.

 

Całość grupy dzielimy na rywalizujące między sobą teamy. Każda drużyna wymyśla nazwę, hymn, maluje flagę i wybiera swojego dowódcę.

 

Proponowane zajęcia:

 

 • Bungee run – uczestnik z zawiązanymi oczami przypięty gumową liną do drzewa musi zebrać przedmioty z ziemi, na które naprowadza go grupa (każdy kolejno);
 • Upadek zaufania – uczestnik musi zaufać swojej grupie skacząc tyłem z podwyższenia na ręce swoich kolegów (każdy kolejno);
 • Grupowy węzeł – wszyscy uczestnicy trzymając linę muszą zawiązać na niej węzeł;
 • Niemy rząd – grupa ma zawiązane oczy, instruktor nadaje każdemu uczestnikowi numer, a zadanie polega na ustawieniu się osób w prawidłowej kolejności nie mogąc rozmawiać ze sobą;
 • Krzyżaki – grupa przy pomocy lin i drewnianego krzyżaka (kształt litery X) ma za zadanie jednego z uczestników przemieścić w wyznaczone miejsce bez utraty równowagi;
 • Slack line – uczestnicy muszą przejść kolejno po taśmie o szerokości 2 cm rozciągniętej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm nad ziemią;
 • Ładunek niebezpieczny – drużyna musi bezpiecznie przetransportować ładunek niebezpieczny do strefy utylizacji i tam go zutylizować;
 • Wieża – grupa buduje jak najwyższą wieżę ze skrzynek;
 • Off golf – grupa wspólnymi siłami próbuje jak najmniejszą ilością uderzeń trafić do pięciu dołków. Dołki oddalone są od siebie od 10 do 20 metrów;
 • Wąż leśny – zabawa polega na biegu na czas pomiędzy drzewami trzymając w ręku „hula hop” tak jak prowadzi nas rozciągnięta linka;
 • Pajęczyna – grupa musi przedostać się na drugą stronę wykorzystując tylko jednokrotnie każde z oczek sieci;
 • Labirynt – zabawa polegająca na przejściu pomiędzy gęsto rozwieszonymi linkami (tak jak promienie lasera) nie dotykając żadnej z nich;
 • Kostka logiczna – zabawa polega na ułożeniu sześcianu foremnego, który składa się z mniejszych sześcianów połączonych w różnych płaszczyznach.

 

Czas trwanie imprezy 3- 4 h.

 

Zapewniamy:

 

 • oprawę merytoryczną imprezy;
 • niezbędne rekwizyty;
 • łączność radiową;
 • instruktorów;

 

Zapraszamy w Beskidy zimą!

Zespół Zbójnickie Group

Rezerwacja: 609 789 879, 33 475 96 52

www.zbojnickie.pl 

Nawigacja:  

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Cel wykorzystywania plików cookies oraz zasady korzystania z nich

 

Pliki "cookies" używane na stronach internetowych wszystkich serwisów Portalu janosik.info i karpackiezboje.pl pozwalają naszym Użytkownikom przede wszystkim na bezpieczne i jak najlepsze korzystanie z nich. Pliki "cookies" umożliwiają między innymi odpowiednią personalizację wyświetlanych na stronie dokumentów i informacji. Niniejsza Polityka dotycząca plików "cookies" wyjaśnia, czym są pliki "cookies", jakie są reguły ich stosowania w serwisach janosik.info i karpackiezboje.pl, oraz jakie płyną korzyści z ich zastosowania.

Czym są pliki "Cookies"

"Cookies" są to małe pliki tekstowe, wysyłane i przechowywane na komputerze, smartfonie czy innych urządzeniach, z których Użytkownik łączy się z Internetem. Pliki te są pomocne, gdyż umożliwiają serwisowi rozpoznać urządzenie Użytkownika i odpowiednio się wyświetlić. W serwisach e-beskidy korzystamy z plików "cookies" z wielu powodów, np.: aby dostosować nasze strony do preferencji użytkowników, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Niektóre z tych funkcji są realizowane również przez inne rozwiązania technologiczne. Dlatego też niniejsza polityka dotycząca plików "cookies" odnosi się zarówno do typowych plików "cookies", jak i innych mechanizmów spełniających ten sam cel.

Informujemu, że nasz serwis wykorzystuje pliku cookie jedynie do celu dostosowania naszych stron do preferencji użytkowników. Możliwe jest też zastosowanie plików "cookie" zewnętrznej aplikacji, gdyż dla potrzeb pozyskania danych statystycznych o liczbie odwiedzin, stosujemy aplikację Google Analytics.

W jaki sposób pliki "cookies" dopasowują serwisy internetowe do potrzeb Użytkownika

"Cookies" ułatwiają proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Analityczne pliki "cookies" wykorzystywane są w celu oceny statystyk wejść do serwisu internetowego, bo dzięki nim wiadomo, jakie są preferencje i oceny Użytkowników, co pozwala nam ulepszać nasze serwisy internetowe.

Sposób zarządzania plikami "cookies" przez Użytkowników.

Większość używanych przeglądarek, zarówno na komputerach, jak i smartfonach czy innych urządzeniach, domyślnie akceptuje pliki "cookies". W przypadku chęci zmiany domyślnych ustawień można to zrobić za pomocą ustawień w przeglądarce. W przypadku problemów z ustawieniem zmian należy skorzystać z opcji "Pomoc" w menu używanej przeglądarki.

Informujemy, iż wiele plików "cookies" pozwala na wygodniejsze i efektywniejsze korzystanie z naszych serwisów. Wyłączenie ich może spowodować nieprawidłowe wyświetlanie się serwisu w przeglądarce.


Jak zapobiec instalowaniu plików cookie na komputerze?

W jaki sposób sprzeciwić się instalacji i pozbyć się plików cookie? Możesz nie wyrazić zgody i zapobiec instalowaniu plików cookie na Twoim komputerze, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Możesz również usunąć istniejące już pliki cookie.

Większość przeglądarek domyślnie pozwala na instalowanie plików cookie. Możesz zapobiec zapisywaniu tego typu plików na komputerze, wystarczy zmienić odpowiednie ustawienia w przeglądarce internetowej. Instrukcje na temat sposobu zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookie znajdziesz w plikach pomocy danej przeglądarki.

Opis blokowania plików cookie w przykładowych przeglądarkach:

Mozilla Firefox (wersja 19.02)

1. w Menu przeglądarki kliknij w zakładkę „Narzędzia"
2. wybierz „Opcje"
3. wybierz zakładkę „Prywatność"
4. nie odznaczaj pola wyboru „Akceptuj ciasteczka"

Internet Explorer 8

1. w Menu przeglądarki kliknij w zakładkę „Narzędzia"
2. wybierz „Opcje internetowe"
3. wybierz zakładkę „Prywatność"
4. w polu „Ustawienia" przesuń pasek do góry aż do wyświetlenia się komunikatu

„Blokowanie wszystkich plików cookie"

Ponadto, niektóre przeglądarki obsługują tryb, w którym pliki cookie są zawsze usuwane po odwiedzinach w witrynie. Funkcja ta ma różne nazwy: InPrivate w przeglądarce Internet Explorer w wersji 8 lub nowszej; Incognito w przeglądarce Google Chrome w wersji 10 lub nowszej; Przeglądanie prywatne w przeglądarce Firefox w wersji 3.5 lub nowszej, w przeglądarce Safari w wersji 2 lub nowszej, a także w przeglądarce Opera w wersji 10.5 lub nowszej. Więcej Informacji na ten temat można znaleźć w plikach pomocy danej przeglądarki.

W dowolnym momencie możesz też usunąć pliki cookie, które już znajdują się na komputerze lub urządzeniu. Szczegółowy opis sposobu usunięcia plików znajdziesz w plikach pomocy danej przeglądarki.

Opis usuwania plików cookie w przykładowych przeglądarkach:

Internet Explorer 8

1. w menu przeglądarki kliknij w zakładkę „Narzędzia"
2. wybierz „Opcje internetowe"
2. na karcie „Ogólne" w obszarze „Historia przeglądania" kliknij przycisk „Usuń"
3. zaznacz pole wyboru obok przycisku „Pliki cookie". Jeśli chcesz usunąć tylko pliki cookie, wyczyść wszystkie pozostałe pola wyboru
4. kliknij przycisk „Usuń", a następnie kliknij przycisk „OK."

Mozilla Firefox (wersja 19.02)

1. w Menu przeglądarki kliknij w zakładkę „Narzędzia"
2. wybierz „Wyczyść historię przeglądania"
3. wybierz okres za jaki chcesz usunąć pliki cookie
4. odznacz pole wyboru „Ciasteczka"

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże państwu zrozumieć czym są pliki "cookie" i jak korzystać z nich zgodnie ze swoją wolą.

Partnerzy

Patronat

bct
kuligi
karpacki-gazda
fundacja

Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH” FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI, oraz zbójnickie kuligi w Beskidach, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt ZBÓJNICKI SZLAK ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.

 

 stopka-mturWszelkie prawa zatrzeżone 2011-2018.
Projekt i realizacja MTUR Media+Turystyka